Porady finansowe

pozyczki-big

Firmy pożyczkowe najczęściej w swojej ofercie mocno podkreślają, iż nie sprawdzają swoich Klientów w najpopularniejszej bazie dłużników, jakim jest Biuro Informacji Kredytowej. Rzeczywiście jednak, często weryfikują ich historię kredytową, w zupełnie innych rejestrach dłużników. Do nich zalicza się między innymi BIG Infomonitor.

Zanim poczujesz u siebie wewnętrzny sprzeciw, musisz wiedzieć, iż wszystkie firmy pozabankowe działające zgodnie z polskim prawem, są zobowiązane właśnie do tego, aby sprawdzać historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Mówią o tym przepisy zawarte w Ustawie o kredycie konsumenckim. Każdy Pożyczkodawca sam decyduje, jaka to będzie baza dłużników. Wśród nich najczęściej właśnie pojawia się BIG Infomonitor, jak i również Krajowy Rejestr Dłużników, Biuro Informacji kredytowej, czy też BIG ERIF.

BIG Infomonitor – szereg różnych możliwości

BIG Infomonitor jest instytucją, w której znajdują się dane pozyskiwane z innych rejestrów dłużników. Dane gromadzone przez Związek Banków Polskich, jak i również Biuro Informacji Kredytowej, również trafiają bezpośrednio do Biura Informacji Gospodarczej Infomonitor. Dane dotyczą nie tylko osób fizycznych, które chcą być Pożyczkobiorcami, ale również niewypłacalnych przedsiębiorstw. Także BIG Infomonitor, nie tylko pozyskuje takie dane o dłużnikach, ale również udostępnia je kolejnym podmiotom, a nawet osobom fizycznym.

BIG Infomonitor daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o udostępnianie danych o dłużnikach. Ponieważ mogą to robić nie tylko Pożyczkodawcy, ale i również banki, czy też osoby fizyczne. Do tego grona zaliczają się także przedsiębiorcy oraz instytucje finansowe. Natomiast inaczej jest z otrzymywaniem raportów dotyczących osoby zainteresowanej. Rzeczywiście osoby fizyczne, mogą składać wniosek o taki raport. Jednak trzeba być przy okazji świadomym, że nie każdy otrzyma odpowiedź. Przykładowo osoba fizyczna nie otrzyma raportu dotyczącego innej osoby. Natomiast może spokojnie wnioskować między innymi o raport dotyczący konkretnego przedsiębiorstwa lub też siebie samego.

Pewnie wiele osób zastanawia się, w ogóle w jakim celu poszukiwać danych na swój temat w BIG Infomonitor, szczególnie, jeśli nigdy nie korzystało się z usług żadnego Pożyczkodawcy. Dzięki temu raportowi mamy pewność, iż na nasze dane osobowe, nie została zaciągnięta żadna pożyczka, w drodze wyłudzenia pieniędzy.

Oczywiście nie ma opcji, by wpisywać sobie jakiekolwiek dane do rejestru BIG Infomonitor, nawet jako osoba indywidualna. Ponieważ może to robić podmiot lub osoba fizyczna, która złoży nie tylko stosowny wniosek w tym celu, ale również przejdzie odpowiednią weryfikację swoich danych, by ostatecznie podpisać umowę z bazą dłużników. Sprawdzanie danych swoich, czy to innego podmiotu jest dużo łatwiejsze i w tym celu potrzebna jest wyłącznie rejestracja za pośrednictwem strony internetowej bazy dłużników.

Czy jestem dłużnikiem?

Chcesz się dowiedzieć, czy w rejestrze BIG Infomonitor znajdują się jakiekolwiek dane na Twój temat? Zarejestruj się na serwisie pod domeną system.big.pl. Dzięki temu otrzymasz na swoją pocztę elektroniczną linka weryfikacyjnego, by dopełnić ostatniego etapu rejestracji konta. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przekazywanych danych, serwis oczekuje przesłania skanu dowodu osobistego. Oczywiście skan trafia bezpośrednio „w ręce BIG Infomonitora”, co jest również gwarancją ochrony danych osobowych dla samego zainteresowanego.

Może się wydawać, że za każdym razem będziemy przechodzili skomplikowany proces, by otrzymywać dane dotyczące swojej osoby. Jeśli jednak już się zarejestrujesz na serwisie, jednocześnie za każdym razem, kiedy interesuje Cię raport dotyczący przedsiębiorstwa lub własnej osoby, wysyłasz specjalny wniosek. Chwilę trwa, zanim zostanie on rozpatrzony, jednak po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, informacje trafiają bezpośrednio do Ciebie. Warto mieć na uwadze, że raport dotyczący Twoich ewentualnych zaległości finansowych, jest wysyłany bezpłatnie, gdy sięgasz po takie informacje, nie częściej niż raz na pół roku. Jeżeli jednak zależy Ci na częstszym dowiadywaniu się o tym, jaki jest Twój status w rejestrze dłużników, to za każdorazowo rozpatrzony wniosek, przyjdzie Ci uiścić opłatę w wysokości 6,50 zł.

Moje dane znalazły się w BIG Infomonitorze, co robić?

Masz pewność, że zalegasz z jakąś płatnością, i chcesz się przekonać, czy Twoje dane znalazły się już w serwisie BIG Infomonitor? Możesz się o tym przekonać nie tylko wysyłając wniosek o raport. Jeżeli jednak wykorzystałeś już swoją bezpłatną szansę na sprawdzenie statusu, możesz skorzystać z pewnych wskazówek, kiedy Twoje dane rzeczywiście znajdą się w tym rejestrze dłużników.

Przede wszystkim musisz zalegać z kwotą wyższą, niż 200 złotych. Mniejsze zobowiązania, nie są brane pod uwagę przez serwis. Ponadto, nie spłacasz swoich zaległości, już od ponad 60 dni. Oczywiście, Twoje dane nie powinny znaleźć się w rejestrze dłużników bez Twojej wiedzy. O tym fakcie powinieneś dowiedzieć się od swojego wierzyciela. Od chwili wydania ostrzeżenia, musi minąć co najmniej 14 dni. Wtedy trafiasz do serwisu BIG Infomonitor jako dłużnik. Gdy jesteś przekonany o tym, że nie spełniasz wszystkich tych warunków, wtedy nie musisz się obawiać pojawienia się swoich danych w tym rejestrze osób z negatywną historią kredytową.

Oczywiście pojawienie się informacji w serwisie na temat tego, iż zalegasz z płatnościami, mogą okazać się dla Ciebie bardzo dużym utrudnieniem. Przede wszystkim licz się z trudnościami w uzyskaniu jakichkolwiek kredytów w bankach. Ponadto nie każda firma pozabankowa będzie chciała z Tobą współpracować, udzielając Ci pożyczkę.

W celu usunięcia swojej negatywnej historii w rejestrze BIG Infomonitor, możesz przeprowadzić pewne czynności. Najważniejsze jest jak najszybsze uregulowanie zadłużenia. Oczywiście historia sama się nie wymazuje, musi tego dokonać wierzyciel. Ma on 14 dni od momentu uregulowania wpłaty. Nie musimy się obawiać tego, że zostawi nas z negatywną historią, ponieważ jeśli tego nie zrobi, może ponieść karę pieniężną w wysokości 30 tysięzy złotych.

Pożyczki bez BIK

Czy często natrafiasz na informacje, że dana firma pozabankowa, nie sprawdza swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej? Z jednej strony możesz odetchnąć z ulgą, natomiast musisz mieć świadomość, iż tak naprawdę BIG Infomonitor, z którego Pożyczkodawcy zwykle korzystają, pozyskuje informacje o dłużnikach właśnie z BIK-u.

Tutaj jednak bardzo uspokajającą informacją jest z pewnością to, iż nawet negatywna historia kredytowa, nie musi wpływać na odmowną decyzję wydaną przez Pożyczkodawcę. Wszystko zależy od firmy pozabankowej, jakie ustali reguły przyznawania pożyczek. W takich sytuacjach mogą opierać się między innymi o zaświadczenia o zarobkach, czy też dostarczane poręczenia. Jeszcze inne firmy pożyczkowe, wyliczają po prostu zdolność kredytową wnioskodawcy. I to właśnie na jej podstawie wydaje ostateczną decyzję o udzieleniu pożyczki, bądź wysłaniu odmownej decyzji.

Jeśli poszukujesz firm pożyczkowych, które nie są zainteresowane sprawdzaniem Twoich danych w Biurze Informacji Kredytowej, w każdej chwili możesz skorzystać z przygotowanych przez nas recenzji Pożyczkodawców.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja