Porady finansowe

kredyty-gotowkowe-przez-internet

Przystępność pożyczek pozabankowych, przyczyniła się do wzrostu ich popularności, względem znanych już kredytów gotówkowych. Dlatego, niektóre banki decydując się na ratowanie swojej sytuacji przed utrata wielu Klientów, również zaczęły wychodzić ze swoją ofertą za pośrednictwem Internetu. Oczywiście kredyty bankowe różnią się pod kilkoma względami od pożyczek pozabankowych. Nie mniej jednak, możliwość otrzymania ich bez wychodzenia z domu, zapewne zwiększyła ich atrakcyjność.

Przede wszystkim kredyty gotówkowe przez Internet, możemy zaciągnąć na zdecydowanie większe sumy, jak i również wobec tego obowiązuje dłuższy okres spłaty. Dlatego w niektórych bankach możemy pożyczyć od 1 tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych. Jednocześnie spłacając później swoje zobowiązanie, przez kilka kolejnych lat. Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego, wynosi najczęściej 10 lat.

W przypadku kredytów internetowych, nie możemy już mówić o darmowych zastrzykach gotówki. Ponieważ do każdego pożyczanego kapitału, doliczana jest również prowizja, ubezpieczenie, które niekoniecznie jest obowiązkowe, a także odsetki. Oczywiście wszystkie koszty regulowane są przepisami prawnymi, dzięki czemu konsumenci nigdy nie będą zaskoczeni wyjątkowo wysokimi odsetkami, bądź prowizją.

Na pewno ubieganie się o kredyt gotówkowy przez Internet jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż na przykład próba otrzymania pożyczki pozabankowej. I wcale nie ma mowy tutaj o formie wniosku, który jest łudząco podobny w obu przypadkach. Tak jak w przypadku ubiegania się o chwilówki, również starając się o kredyt gotówkowy online, musimy wypełnić prosty formularz. Tam uwzględniamy nie tylko swoje dane osobowe, ale również informacje, jaka wysokość kredytu nas interesuje. Bank oczekuje od nas weryfikacji danych osobowych. Dlatego do wniosku dołączamy skan z naszym dowodem tożsamości.

Zasadniczą różnicą pomiędzy pożyczkami pozabankowymi, a kredytami gotówkowymi, jest oczywiście sprawdzanie naszej zdolności kredytowej. W przypadku firm pożyczkowych, często wystarczy zwykłe oświadczenie o naszych zarobkach. Tak się dzieje, jeżeli interesują nas raczej niskie kwoty chwilówek. Natomiast składając wniosek o kredyt gotówkowy, zawsze musimy dołączyć do niego zaświadczenie o naszych zarobkach. Oznacza to, że nie możemy sobie napisać kwoty jaką zarabiamy, tylko musi to wynikać z podesłanych dokumentów. Dla niektórych osób jest to już spore utrudnienie, szczególnie jeśli mają niezbyt uregulowany stosunek pracy. W kredytach online, wystarczy podesłać wyciąg z rachunku bankowego bądź zaświadczenie o dochodach, wystawione przez pracodawcę. Na stronie internetowej każdego banku, znajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, jakie dokumenty musimy zdobyć. To jednocześnie może przyczynić się do wydłużenia okresu oczekiwania na decyzję, czy kredyt rzeczywiście zostanie nam przyznany.

Tutaj również należy pamiętać, że już jesteśmy bardzo mocno sprawdzani pod względem historii kredytowej. Jeśli tylko nasze dane osobowe znalazły się w tak zwanym Biurze Informacji Kredytowej, niestety ale będziemy musieli się na dobre pożegnać z pożyczką.

Jaki produkt będzie dla mnie najlepszy?

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad tym, jaki produkt wybrać. Czy jednak lepiej zdecydować się na pożyczkę pozabankową, czy może jednak zdecydowanie lepszy okaże się kredyt bankowy, warto w takiej sytuacji odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań: jaka kwota mnie interesuje, czy posiadam wymaganą zdolność kredytową, a także czy interesuję mnie szybka spłata, czy raczej rozłożenie zobowiązania na więcej rat o mniejszej wartości. Wtedy już na pewno pozbędziemy się jakichkolwiek wątpliwości, który produkt okaże się dla nas idealny. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji, oczywiście dokładnie zapoznać się z treścią podpisywanej umowy. Dzięki temu przekonamy się, czy na pewno nie czekają na nas żadne niebezpieczeństwa w postaci wysokich kosztów, jeśli na przykład spóźnimy się z płatnością jakiejś raty.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja