Porady finansowe

promocja-na-pozyczke

Reklama popularnych pożyczek pozabankowych, zwanych chwilówkami, zawsze kojarzy nam się z kilkoma przymiotnikami: Szybko, Tanio i Przyjemnie. Rzeczywiście, bardzo wiele firm pożyczkowych obiecuje swoim Klientom pieniądze nawet w ciągu 15 minut. Dlaczego zatem takiej szumnej reklamy, niektórzy Pożyczkobiorcy czekają na gotówkę zdecydowanie dłużej?

Akceptacja lub odrzucenie wniosku

Pierwszym etapem jest sprawdzenie Klienta, czy rzeczywiście jego zdolność kredytowa jest wystarczająca, a także czy wnioskodawca nie posiada żadnych zaległości we wcześniejszych zobowiązaniach. Popularne serwisy pożyczkowe działają nawet 7 dni w tygodniu, pracując niemalże przez całą dobę. Natomiast wiele firm posiada już wyznaczone dni oraz godziny pracy Biura Obsługi Klienta. Dlatego jeśli zamierzasz wziąć pożyczkę w firmie, która pracuje wyłącznie w dni robocze, pamiętaj o tym, iż wniosek wysłany w piątek wieczorem, będzie rozpatrzony dopiero w poniedziałek rano. To daje Ci prawie 3 dni czekania na pieniądze.

Jeżeli wstępnie Twój wniosek zostanie rozpatrzony z pozytywną odpowiedzią, możesz spodziewać się przejścia do kolejnego etapu. A jest nim weryfikacja Twoich danych osobowych. Tutaj firmy stosują co najmniej kilka sposobów na to, by sprawdzić, czy rzeczywiście nikt się nie podszywa pod Twoje dane, jakie zostały zapisane we wniosku.

Pierwszą metodą weryfikacji danych, jest wysłanie firmie pożyczkowej skanu swojego dowodu tożsamości. Najczęściej może to być rzeczywiście dowód osobisty lub też prawo jazdy. Inne firmy znowu stosują weryfikację swoich Klientów, za pośrednictwem telefonu. Dlatego, jeśli tylko podasz numer telefonu komórkowego, możesz oczekiwać kontaktu ze strony Biura Obsługi Klienta. Zwykle konsultant dzwoni w ciągu kilkunastu minut od potwierdzenia przyjęcia wniosku. Jeżeli jednak zgłoszeń o pożyczki było zdecydowanie więcej, musisz czekać na swoją kolej. Dla niektórych Klientów liczy się każda minuta, a takie procedury mogą potrwać nawet do następnego dnia roboczego.

Najczęściej jednak dochodzi do weryfikacji danych osobowych poprzez dokonanie przelewu weryfikacyjnego ze swojego rachunku na wskazane przez firmę pożyczkową Konto. Firma pożyczkowa oczekuje od nas dokonania przelewu w wysokości symbolicznej złotówki lub grosza. Jednak nie chodzi teraz o to, czy na naszym rachunku bankowym, rzeczywiście dysponujemy taką kwotą, ale w jakim banku posiadamy konto. Zazwyczaj Pożyczkodawcy posiadają kilka kont w różnych bankach. Dzięki temu posiadanie rachunku w jednej z tych placówek powoduje, iż przelewy księgowane są w trybie natychmiastowym.

Problem zaczyna się w sytuacji, kiedy rzeczywiście mówimy o różnicy w kontach. Mianowicie, wtedy mamy do czynienia z dłuższym okresem oczekiwania, na zatwierdzenie naszego przelewu. Jeśli przykładowo, zaczniemy weryfikację naszych danych osobowych dopiero w piątek wieczorem, to przelew, w zależności od banku może być zaksięgowany dopiero w poniedziałek, a nawet we wtorek rano. To powoduje wydłużony czas oczekiwania, na naszą weryfikację. Nie zapominajmy również, że jeszcze dodatkowo czekamy na przelew pożyczanej gotówki.

Pieniądze są przelewane dopiero po zatwierdzeniu naszego wniosku, a także pozytywnej weryfikacji naszych danych osobowych. To trwa, szczególnie, jeśli jeszcze dodatkowo mamy do czynienia z Biurem Obsługi Klienta, które jest czynne, wyłącznie przez określony czas. Na przelew zwrotny, również może przyjść nam czekać przez jeden lub dwa dni robocze.

Weryfikacja danych przez Kuriera

W jakich sytuacjach, jeszcze będziemy zmuszeni do czekania, na przelew gotówki, na nasze konto? Niektóre firmy pożyczkowe, jak się okazuje przesyłają umowę do podpisania za pośrednictwem kuriera. Dopiero po jej podpisaniu, co wiąże się również z weryfikacją danych, dokumenty z powrotem trafiają do Pożyczkodawcy. Następnie mamy okazję się przekonać, iż gotówka przelewana na nasze konto bankowe, również będzie „wędrowała” nieco dłużej, jeśli mamy rachunek bankowy w innej placówce, niż konta bankowe posiadane przez firmę pożyczkową. Sama weryfikacja danych droga kurierską, może przeciągnąć się do około dwóch dni roboczych.

Ile wynosi najdłuższy okres oczekiwania na przelew pożyczonej gotówki? Przy najmniej sprzyjających okolicznościach, przyjdzie nam czekać nawet do 7 dni roboczych. Jest to niezbyt optymistyczna perspektywa, szczególnie dla tych osób, którym rzeczywiście bardzo zależy na czasie.

Czy mogę przyspieszyć czas oczekiwania na przelew, do minimum?

Pojawia się zatem pytanie, jakie mamy osobiście wpływ na to, czy nasz czas oczekiwania na gotówkę, będzie skrócony do reklamowanych 15 minut, czy jednak wydłużony, do nawet 7 dni roboczych. Okazuje się, że dużo będzie zależeć od firmy pożyczkowej, na jaką się ostatecznie zdecydujemy.

Dlatego, zanim wybierzemy Pożyczkodawcę, zwróćmy szczególną uwagę na:

  • Sposób weryfikacji danych osobowych (skan dokumentu tożsamości, przelew weryfikacyjny, podpisanie umowy przy kurierze)
  • Konta bankowe, jakimi dysponuje firma pożyczkowa, czy wśród nich znajduje się ten sam bank, w którym my posiadamy swój rachunek osobisty?
  • Dni oraz godziny pracy Biura Obsługi Klienta – czy jeśli jeszcze dzisiaj wyślemy wniosek, kiedy ma szansę na rozpatrzenie?
  • Informacje zawarte w regulaminie pożyczki, o ewentualnym, najdłuższym okresie oczekiwania na przelew gotówki.

Stosując się do tych porad masz szansę skrócić czas oczekiwania na upragniony przelew do minimum. W końcu chcesz, by było szybciej, niż w tradycyjnym banku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja