Porady finansowe

kredyt-od-banku

Firmy pożyczkowe, rzeczywiście mogą pochwalić się produktami, które stwarzają zdecydowanie mniej problemów w drodze ich otrzymania. Jeśli zaczniemy porównywać proces weryfikacji Pożyczkobiorcy do wymogów stawianych przez placówki bankowe, to rzeczywiście wiele osób podąża droga wyznaczaną przez firmy pozabankowe. Czy jednak rzeczywiście, w każdej firmie pożyczkowej możemy liczyć na pożyczkę, bez żadnych zbędnych formalności?

Pożyczka na dowód osobisty

Najpopularniejszym sposobem weryfikacji danych osobowych Pożyczkobiorcy jest sprawdzenie jego dowodu tożsamości. Okazuje się, że Wszystkie firmy działające na terenie Polski, oczekują od swoich Klientów spełnienia poszczególnych warunków. Do nich zalicza się: posiadanie polskiego obywatelstwa, jak i również ukończony 18 rok życia. Pożyczki nie mogą być udzielane osobom niepełnoletnim.

Dlatego często w procesie weryfikacyjnym, jesteśmy proszeni o dołączenie do wniosku skanu dowodu osobistego. Do firm, które oczekują od swoich Klientów spełnienia tego warunku, zaliczają się:

  • Szybka Gotówka – udziela pożyczki Klientom od 18 roku życia
  • Chwilówkomat – udziela pożyczki Klientom od 18 roku życia
  • MoneyMan – udziela pożyczki Klientom od 18 roku życia
  • Credit – udziela pożyczki Klientom od 20 roku życia
  • Ekspres Kasa – udziela pożyczki Klientom od 21 roku życia
  • Soho Credit – udziela pożyczki Klientom od 20 roku życia
  • Filarum – udziela pożyczki Klientom od 20 roku życia
  • Vivus – udziela pożyczki Klientom od 20 roku życia

W tych firmach pożyczkowych, rzeczywiście Klienci mają szansę na to, aby otrzymać pożyczkę na dowód osobisty. Jednak jest to dokument tożsamości, który muszą wymagać wszystkie firmy pozabankowe działające zgodnie z polskim prawem.

Istnieją jeszcze inne kryteria, według których Pożyczkodawcy udzielają chwilówek osobom składającym wniosek. Przede wszystkim do nich zalicza się zdolność kredytowa. Firmy pożyczkowe, chcą wiedzieć, czy pieniądze rzeczywiście zostaną oddane. Można się tego spodziewać u osób, które potrafią wykazywać się zaświadczeniem o dochodach, jak i również ich dane nie są wpisane do żadnego rejestru dłużników.

Jeśli chodzi o wykazanie, że Pożyczkobiorca posiada jakiekolwiek dochody, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie dokładnie dokumenty są oczekiwane ze strony firmy pożyczkowej. Często wystarczy przesłać skan umowy o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy. Jeśli ktoś nie pracuje w ramach tradycyjnej umowy o pracę, to może być poproszony na przykład o wykaz z konta osobistego lub skan ostatnio zapłaconego rachunku za media.

Raczej nie jest tak, że konkretna firma pożyczkowa, będzie wymagała od swoich Klientów, wyłącznie jednego zaświadczenia o dochodach. Tak naprawdę brane są pod uwagę różne źródła dochodów. Wśród nich wymienia się najczęściej umowę o pracę, umowę o dzieło, umowę zlecenie, rentę, emeryturę, działalność gospodarczą, praca dorywcza, a nawet alimenty.

Przykładowo, w firmie pożyczkowej ViaSMS możemy spodziewać się, iż wystarczy w zupełności wyciąg z konta bankowego. Co dla wielu osób, które mają dochody z pracy dorywczej, jest najlepszym rozwiązaniem.

Wyciąg z konta bankowego, jest nie tylko wygodną formą zaświadczenia o dochodach dla samego Pożyczkobiorcy, ale również dla firmy udzielającej pożyczki. Przede wszystkim możemy tutaj mówić o tym, iż Pożyczkodawca zyskuje podgląd do tego, czy rzeczywiście na naszym koncie pojawiają się regularne wpływy gotówki, a także czy jesteśmy rzetelnymi płatnikami rachunków. Takie informacje dużo mówią o solidności oraz wypłacalności ich potencjalnych Klientów.

Do takich firm, w których możemy zaciągnąć pożyczkę przedstawiając wyłącznie wyciąg z konta zalicza się: viaSMS, Aasa Kredyt, GotówkaNatychmiast, czy też ratka.

Pożyczki dla emerytów i rencistów

Niektóre firmy pożyczkowe specjalnie proponują swoją ofertę osobom pobierającym zasiłek rencisty, bądź będących już na emeryturze. Takie osoby często również nie są w stanie wykazać się własnym kontem osobistym. W jaki sposób dochodzi do weryfikacji pozyskiwanych dochodów? Okazuje się, że nie ma z tym najmniejszych problemów. Ponieważ odbierając rentę lub emeryturę na Poczcie, bądź też po odebraniu gotówki od listonosza, emeryt lub rencista, otrzymuje specjalny odcinek, na którym widnieje otrzymana kwota. Wystarczy, że potwierdzenie odbioru emerytury zostanie zeskanowane i dołączone do wysyłanego wniosku. Natomiast jeżeli, renta lub emerytura, jednak zostaje wpłacana za pośrednictwem przelewu, to wystarczy w tym celu jedynie dosłać do Pożyczkodawcę potwierdzenie otrzymywanych przelewów, za interesujący firmę okres wpłat.

Po przejściu wszystkich procedur, pozostaje już jedynie zaakceptować regulamin, co będzie jednoznaczne z zawarciem umowy pożyczkowej. Najczęściej taka umowa do zaakceptowania, wysyłana jest pocztą elektroniczną. Jednak niektóre firmy oczekują własnoręcznego podpisu, który Pożyczkobiorca może złożyć w obecności kuriera. Gdy tylko kurier prześle z powrotem podpisaną umowę, na nasze konto bankowe zostanie przelana pożyczka.

Oczywiście należy pamiętać, by zapoznać się dokładnie z treścią umowy, dzięki czemu można spokojnie przekonać się o tym, czy wszystko jest dla nas na pewno zrozumiałe. Jeśli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości, lepiej jest skonsultować się z Biurem Obsługi Klienta, niż podpisywać umowę, z której ostatecznie nie będziemy zadowoleni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja