Porady finansowe

pozyczka-refinansujaca

Pożyczki pozabankowe okazują się być coraz popularniejszym produktem, z którego korzystają osoby z różnych środowisk. Jedne osoby potrzebują szybkiej gotówki na niespodziewane wydatki, innym osobom nie wystarcza pieniędzy na zapłacenie podstawowych rachunków, a jeszcze inni konsumenci chcą skorzystać z niepowtarzalnej okazji, jaką jest tania wycieczka, lub promocyjny zakup sprzętu elektronicznego.

Chociaż powodów zaciągania pożyczek, jest naprawdę bardzo wiele, to wszystkich konsumentów łączy ta sama rzecz – zobowiązują się do jej spłacenia w wyznaczonym terminie. Chociaż firmy pożyczkowe pod tym względem nie dają żadnych taryf ulgowych, niestety konsumenci nie zawsze rzetelnie wywiązują się z tego obowiązku. Brak płatności w terminie, wiąże się z szeregiem przykrych konsekwencji.

Opóźnienia w spłacie pożyczki pozabankowej

Niezależnie od tego, czy Klient działa świadomie lub nie, spóźniając się w spłacie pożyczki, poniesie następujące konsekwencje:

  • Naliczenie odsetek karnych, za każdy dzień spóźnienia
  • Obciążenie kosztami wysyłanych monitów
  • Poniesienie kosztów windykacyjnych prowadzonych przez firmę pożyczkowa lub inną firmę
  • Egzekucja komornica, z poniesieniem kosztów przeprowadzenia tego procesu

Refinansowanie pożyczki – szansą dla spóźnialskich

Firmy pożyczkowe najczęściej już w charakterystyce swojej oferty, jasno informują o kołach ratunkowych, z których mogą z powodzeniem korzystać osoby, które faktycznie nie wyrobią się ze spłatą swojego zobowiązania. Do nich zalicza się między innymi przesuniecie terminu spłaty, rozłożenie pożyczki na raty, lub też zaciągnięcie pożyczki refinansującej.

Pożyczka refinansująca jest rozwiązaniem stosunkowo młodym. Jest jednocześnie odpowiedzią na zaostrzone przepisy w ustawie anty lichwiarskiej, według których firmy pożyczkowe nie mogą obciążać Klientów zbyt wysokimi kosztami nieterminowości, a także przeciągać termin spłaty w nieskończoność, co oczywiście wiązało się z kosmicznymi odsetkami.

Na czym polega pożyczka refinansująca?

Refinansowanie pożyczki jest dodatkową usługą, dzięki której unikamy wszelkich kosztów nieterminowości. Dlatego w związku z tym, należy liczyć się z poniesieniem odpowiedniej prowizji. Jeżeli Klient ma nadzieję, że dzięki tej pożyczce przy okazji zdobędzie dodatkowe finanse, powinien przyjrzeć się tej opcji, jak wygląda ona w praktyce.

Tak naprawdę my tych pieniędzy nawet nie zobaczymy, jednak z naszych barków zniknie poczucie, że mamy na swojej głowie opóźnienia w spłacie. Dlatego jeśli pożyczymy z jednej firmy pożyczkowej pieniądze obarczone określonymi kosztami, to tak naprawdę o refinansowanie możemy ubiegać się dopiero wtedy, kiedy spłacimy część odsetkową, a także prowizyjną.

Czyli jednocześnie jest to dla nas informacja, iż pożyczka refinansująca może objąć wyłącznie pożyczony uprzednio kapitał, bez doliczonych dodatkowych kosztów. Pożyczając 2 tys. złotych, do których doliczona jest prowizja i odsetki, w od Pożyczkodawcy oferującego refinansowanie, możemy ubiegać się o pożyczkę w wysokości 2 tys. złotych. Pozostałe koszty musimy opłacić sami.

Co zyskujemy dzięki refinansowaniu pożyczki?

Korzystając z pożyczki refinansującej zyskujesz przede wszystkim dodatkowy czas. Najczęściej Pożyczkodawca udostępniający taką formę pożyczki dolicza identyczne koszty skorzystania z jego usługi. Chociaż warto zapoznać się z dokładnymi wytycznymi, czy czasem, nie będą one wyższe od pierwotnej chwilówki. Jednak należy pamiętać, że refinansująca pożyczka jest jednym ze sposobów na to, by uniknąć konsekwencji wynikających z opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja