Porady finansowe

szybka-pozyczka-na-konto

Pożyczka na raty jest produktem finansowym oferowanym przez instytucje finansowe. Proces jej udzielania pod względem formalności bardzo przypomina proces ubiegania się o chwilówkę, niemniej w przypadku niektórych firm pożyczkowych może być sformalizowany w większym stopniu.

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę ratalną, przyjrzyj się dokładnie ofertom produktów finansowych dostępnym online i stacjonarnie. Większość firm pożyczkowych proponuje pożyczki online. Nie musisz jednak przeglądać dziesiątek stron internetowych w poszukiwaniu optymalnej oferty.

Jeżeli nadal szukasz odpowiedniej oferty, zapraszamy do skorzystania z rankingu pożyczek ratalnych pozyczkaland.pl. Po wybraniu najbardziej interesujących i odpowiednich propozycji pożyczek, dokładnie zapoznaj się z warunkami spłaty i innymi postanowieniami regulaminu pożyczki ratalnej udostępnionego na stronie internetowej firmy pożyczkowej, aby podjąć ostateczną decyzję.

Złożenie wniosku o pożyczkę ratalną jest poprzedzone wypełnieniem formularza. Krótki formularz wymaga podania przez pożyczkobiorcę danych kontaktowych oraz adresu i nr rachunku bankowego. Coraz częściej firmy pożyczkowe wymagają także informacji o zarobkach i stałych wydatkach. Po przesłaniu formularza do firmy pożyczkowej, należy wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty. Po zatwierdzeniu kwoty i liczby rat, firma pożyczkowa kontaktuje się z zainteresowanym, w celu weryfikacji danych. Aby zweryfikować swoją tożsamość poprzez wykonanie przelewu bankowego na kwotę 1 zł, zeskanowanie dowodu osobistego lub rozmowę telefoniczną, w zależności od wymagań firmy pożyczkowej.

Weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się w przypadku firm pożyczkowych w stosunkowo krótkim czasie w porównaniu z bankami. Instytucje pożyczkowe korzystają z pomocy BIG InfoMonitor, KRD, a także BIK, aby ustalić, czy klient jest wypłacalny czy też ma na swoim koncie duże, niespłacone zadłużenie.

Przeciętny czas oczekiwania na środki finansowe przekazane tytułem pożyczki ratalnej wynosi ok. 1 – 2 dni. Decyzja pożyczkodawcy jest podejmowana zatem w bardzo krótkim czasie. W pierwszej kolejności zostaje ona wysłana do pożyczkobiorcy emailem lub przekazana telefonicznie. Na drugi dzień po otrzymaniu informacji o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, środki finansowe przekazane przez instytucję pożyczkową znajdują się na rachunku bankowym pożyczkobiorcy. Dodatkowym wymogiem jest obecnie zawarcie pisemnej umowy pożyczki, którą pożyczkodawca doręcza listownie lub kurierem, celem jej podpisania.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja