Porady finansowe

pozyczka-na-swieta

Przykry prezent na święta? To brzmi praktycznie niewiarygodnie. A jednak, wiele osób do tego dąży i to całkiem nieświadomie. Oczywiście kto tutaj jest winny? Teoretycznie nikt, każdy chce dobrze. Każdy chce obdarować swoich bliskich fajnymi prezentami. Dlaczego zatem nie skorzystać z pożyczki pozabankowej, jeżeli akurat okaże się, że zabraknie nam niewiele gotówki do przygotowania wymarzonych świąt?

Przecież po świętach będzie łatwiej. W styczniu na nasze konto wpłynie kolejne wynagrodzenie. Wszystko to co pożyczyliśmy na pewno oddamy. Święta są raz w roku. Dlatego trzeba koniecznie zadbać o tę wyjątkową atmosferę przy stole. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ale czy na pewno?

Pożyczaj, ale z głową

Napędzanie do zakupów, to jedno z głównych zadań przedświątecznych reklam. Każda rzecz wydaje się idealna na prezent. Poza tym jest jeszcze tyle pyszności, które można byłoby postawić na wigilijny stół. To wszystko ma swoja magię i jest jak najbardziej do zrealizowania. Pożyczki również są dla ludzi. Przecież gdyby tak nie było, oferty firm pożyczkowych dawno umarłyby śmiercią naturalną.

Zanim jednak zaciągniemy pożyczkę na świąteczne zakupy, zastanówmy się, czy każda oferta jest rzeczywiście dla nas odpowiednia.

  • Na co warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy wspomóc nasz przedświąteczny budżet pożyczką pozabankową:
    Koszty pożyczki – zapoznaj się z dokładnymi kosztami pożyczki. W grę wchodzą nie tylko naliczane odsetki, ale często także wiele innych opłat. Mowa jest tutaj przede wszystkim o doliczanej prowizji, jak i również ubezpieczeniu. Powinieneś mieć świadomość, iż Pożyczkodawca, którego ofertą jesteś zainteresowany, na pewno nie skrywa przed Tobą żadnych dodatkowych kosztów, które byłyby dla Ciebie niemiłą niespodzianką
  • Niezrozumiałe pojęcia – zapoznaj się dokładnie z regulaminem, a także umową przedwstępną. Jeśli tylko znajdziesz jakieś niezrozumiałe pojęcia, niczego nie podpisuj. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta i poproś o wyjaśnienie wszystkich terminów. Możesz również poradzić się kogoś bliskiego lub innej osoby, która już korzystała z usług firm pożyczkowych.
  • Konsekwencje spóźnienia – możesz się zapierać, że na pewno oddasz pożyczkę w wyznaczonym terminie. Jednak, nigdy nie powinno się mówić nigdy. Niespodziewanych wydarzeń jest wiele. Wystarczy, że Twój szef zapomni o przelewie i wyśle Twoją pensję dzień później. Dlatego na wszelki wypadek zapoznaj się z ewentualnymi konsekwencjami wynikającymi z opóźnienia w spłacie pożyczki. Tutaj masz szansę jeszcze zastanowić się nad zdecydowanie tańszą opcją.
  • Darmowa pożyczka dla Nowych Klientów – Jeżeli nieczęsto zaciągasz pożyczki pozabankowe, lub też robisz to po raz pierwszy. Warto poszukać idealnej oferty przygotowanej właśnie dla nowych Klientów. Polega ona na tym, że pierwsza zaciągnięta pożyczka w konkretnej firmie jest całkowicie darmowa. Warunkiem jest jednak spłata całej pożyczki w wyznaczonym terminie. Taka opcja dla jednorazowych Pożyczkobiorców, wydaje się zatem najlepsza.
  • Możliwość przesunięcia terminu spłaty – To jest idealne koło ratunkowe dla tych osób, które jednak biorą pod uwagę poślizg w spłacie. Często firmy pożyczkowe wtedy proponują przesunięcie terminu spłaty lub też refinansowanie pożyczki. Pamiętaj jednak, że skorzystanie z takiego koła ratunkowego wiąże się również z poniesieniem dodatkowych opłat. Co nie zawsze w każdej firmie jest zbyt opłacalne.

Kiedy lepiej nie zaciągać pożyczki na święta?

  • Brak konkretnego planu – jeżeli nie masz przygotowanej listy zakupów, pomysłu na co potrzebne są pożyczone pieniądze, istnieje ryzyko, iż pożyczysz zbyt dużo i po prostu wydasz ich większą część na niepotrzebne lub niezbyt priorytetowe cele. Pamiętaj, by dokładnie przeanalizować, czy rzeczywiście nie da się obejść bez pożyczki, a jeśli już stwierdzisz, że wsparcie finansowe jest dla Ciebie potrzebne, trzymaj się sztywno założonego budżetu.
  • Niespłacone wcześniejsze zadłużenia – masz jeszcze inne niespłacone pożyczki lub kredyty, ale pocieszasz się myślą, że „jakoś to będzie?”. Niestety, ale takie podejście jest najprostszą drogą do wpadnięcia w spiralę długu.
  • Brak stałych przychodów – Pracujesz dorywczo lub sezonowo? Może Twoja firma przynosi Ci zmienne zyski i liczysz na cud, że będziesz miał z czego spłacić swoje zobowiązanie? Wybierz chłodną kalkulację, by uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań.

Chociaż powyższe wskazówki mogą wyglądać złowieszczo względem pożyczek pozabankowych. To tak naprawdę mają one na celu dokonania przemyślanych transakcji. Oczywiście chwilówki są bardzo pomocnym produktem finansowym, pod warunkiem, że spłacamy je w terminie, bez najmniejszego problemu. Jednak gdy korzystamy z nich nieodpowiedzialne, święta faktycznie okażą się niezapomniane, ale niestety od tej gorszej strony – spłacania narastającego zadłużenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Firmy pożyczkowe

sprawdź recenzje

pozyczkaland.pl ocena na podstawie 4.9/5 z 13457 ocen.

pozyczkiland.pl - najlepsza baza pożyczek ratalnych, chwilówek i kredytów bankowych w jednym zestawieniu.

Aktualizacja 13459 opinie o pożyczkach online

Wszystkie pożyczki online w jednym zestawieniu online od ręki.

pozyczkaland.pl Główny redaktor: Aktualizacja